Únor 2009

Hilary Duff a Amanda Bynes

14. února 2009 v 13:06 | *TerezQa* |  Fashion←
Každý určitě ví,že 14.února je svátek Zamilovaných neboli Svatý Valentýn.Jeho symbolem je tradiční červená,ale 13.února byla tato barva symbolem akce s názvem "The Heart Truth Red Dress Collection".Jednalo se o přehlídku červených šatů,která byla součástí Mercedes-Benz Fashion Weeku a její konání se uskutečnilo v Bryant Parku.

Na tuto dá se říci dobročinnou akci dorazily krásky jako Jennie Garth,Hilary Duff,Amanda Bynes,Tori Spelling,Christina Applegate a mnoho mnoho dalších.Pokud Vás zajímá,co bylo hlavním tématem této módní show,není těžké nějak dlouho uvažovat.Jedná se o akci,která má upozornit veřejnost,aby se lépe "staraly" o své srdce,koneckonců,bez něj by to nešlo.

Tiskové zprávy zveřejnily přesný popis:"The Heart Truth se zaměřilo na červené oděvy z toho důvodu,že je to symbol žen a kromě nich také symbol upozornění na srdeční choroby.Tento symbol by měl ženu odkázat nejen na to,aby se dívala na svůj zevnějšek,mnohem důležitější je její vnitřek,její srdce."

Nicole Scherzinger

12. února 2009 v 21:47 | *TerezQa* |  Fashion←
Mě se ty boty strašně líbí :D Asi jí je až bude v Praze ukradnu :D
jestli je tam tedy bude mít na sobě :))

Benjamin Button mládne do hrobu

12. února 2009 v 21:40 | *TerezQa* |  Films←
etřelec 3. Sedm. Hra. Klub rváčů. Úkryt. Zodiac. David Fincher natáčel jednu pecku za druhou. A i když ne každý film měl úspěch u diváků a ne každý film měl úspěch u kritiky, rozhodně se na každý jeho další film čekalo víc než na povánoční slevy. A tak se režisér rozhodl, že si zkusí natočit ryze artový film. Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona, / foto: Warner Bros


Dlouhý film podle krátké povídky
Inspiroval se povídkou Francise Scotta Fitzgeralda a stvořil film o životě - a hlavně o smrti. Film promyšlený, perfekcionistický, inteligentní... to všechno se mu musí nechat. Stejně jako s mu musí nechat to, že rozděluje diváky na dva nesmiřitelné tábory. (Když nepočítáme jedince, kterým je to úplně jedno.)

Ti, kteří mají rádi pomalejší filmy s dlouhými záběry a tlumenými emocemi, kteří zbožňují Kubricka, Tarkovského či Melvilla a spíš než na americké akčárny jsou vysazeni na evropskou zadumanou filmografii, budou patrně nadšení. Ty, kteří dávají spíš přednost dynamickému ději (nebo jakémukoliv ději), asi Button moc nerozhicuje.

Je to čistě osobní - a jelikož patřím do druhé skupiny lidí, je můj názor na film spíš negativní a dal by se vyjádřit dvěma slovy: Ušlechtilá nuda. I když v tomhle případě to není chybou režiséra. Fincher natočil přesně to, co chtěl. Precizní až perfekcionistický a chladný biják, vedle kterého vypadá márnice rozjuchaně jako cirkusové šapitó.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona, / foto: Warner Bros


Mládnutím do hrobu
I když je mládnutí hrdiny základním kamenem filmu, tak se ten kámen používá spíš jen jak patník. Příběh by se sunul k cíli stejně, i kdyby hrdina stárnul jako mi všichni ostatní... a kdyby třeba jen k stáru začal trpět třeba Alzheimerovou chorobou.

V podstatě klasické a ničím výjimečné romantické drama. Ani se v životě Benjamina Buttona nestane nic zvláštního, nic, co by se nemohlo stát normálnímu člověku. Narodí se, dospívá, poprvé si zasouloží, jde do války, vrátí se, ožení se zplodí dítě... a časem umře.

Jediný rozdíl je, že tam, kde má normální člověk dětství, má on stáří a naopak. Prostřední část je naprosto stejná - což je ještě podtržené tím, že jak Pitt tak Blanchettová vypadají od svých dvaceti do svých čtyřiceti skoro úplně stejně, takže nějaký ten highlanderovský komplex moc nefunguje. (Pitt se navíc chová ve dvanácti skoro stejně jako ve čtyřiceti.)

Ano, díky tomu, že se čenžlo dětství a stáří si člověk uvědomí, jak jsou si ty věci podobné a jak je člověk v obou stejně bezmocný a může mít z toho depku.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona, / foto: Warner Bros


Smrt a zase smrt
Hlavním tématem filmu je smrt, zapomnění a vůbec pomíjivost. Pocit zmaru dokresluje i to, že se celý film odehrává u lůžka umírající ženy - a to v New Orleansu těsně před tím, než ho zasáhl uragán Katrina. Co si můžete přát víc? Ideální snímek pro emo mládež a jiné bubu-děti. I když, možná pro ně bude umírání pojednáno až příliš chladně a téměř bez emocí.

Vůbec je Benjamin Button až chirurgicky antiseptický film, ve kterém je všechno vyjádřeno s naprostým minimalismem. Děj plyne pomalu jako řeka želatiny a jen tak dvakrát narazíte na nějaké splavy, kdy se něco začne dít - skvělá lodní bitva a pak, když Fincher spojuje jednotlivé nitky vedoucí k autonehodě. Ovšem pak zase všechno rychle zatuhne do ledu.

Na druhou stranu je film skutečně až neskutečně perfekcionistický, s dokonalými triky (které si často ani neuvědomíte) a skvělými hereckými výkony.

Tak si vyberte.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona, / foto: Warner Bros


Záleží na vás
Podivný případ Benjamina Buttona se rozhodně nedá označit za špatný film. I když se, jak už jsem psal na začátku, lidé při jeho hodnocení dělí na dva nesmiřitelné tábory, nikdo nemůže Fincherovi upřít režijní mistrovství. (Jen můžou namítat, že tady už se vykašlal na diváky a natočil si film sám pro sebe... nebo pro oscarovou komisi.)

Pokud máte rádi komorní, nedějové a artové filmy, tak je Button přesně pro vás. Pokud ale dáváte víc přednost příběhu, tak už bude zajímavější se jít podívat, jak schne barva. Pří vší úctě k Davidu Fincherovi, já bych se šel kouknout hned.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona, / foto: Warner Bros


Podivuhodný případ Benjamina Buttona, The Curious Case of Benjamin Button, USA 2009, 166 min., Režisér: David Fincher. Hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett
Jiří Pavlovský

Kybergotické účesy, to je mazec!

12. února 2009 v 21:30 | *TerezQa* |  Fashion←
Svítící dredy, drsné holky s obřími barevnými účesy, gotika non plus ultra, kybergotická děvčata se prostě nebojí být hodně výrazná.
Už dávno nemáme jen styl "GOTIKA". Existuje řada směrů, odnoží a posunů. Gotika letí, to je jasné, být gotická či gotický je prostě in. Kybergotika je něco jako gotika budoucnosti s nádhernými, barevnými a extravagantními outfity.

Jedním z nejvýraznějších vyjadřovacích prostředků gotikuvyznávajícího člověka jsou jeho vlasy. Účesy kybergotiků a hlavně tzv. kybergotických lolitek jsou neuvěřitelné a člověk se asi diví, jak to na té hlavě mohou vůbec unést a jak dlouho jim asi trvá, než si tohle na hlavě vyrobí. Úžasné.
Říká se jim také kyberlokny nebo kyberdredlokny. To, co nosí na hlavách, je hotové umění, ve tmě to svítí, je to obří, přes to si to prý všechny vyrábějí a češou úplně samy. Jinak by to nebylo ono. Svítící materiály citlivé na UV záření jsou teď hodně populární. V noci nebo ve tmě vytvářejí neuvěřitelné efekty. Kyberlokny, fandíme vám.Jessica Alba... a?

12. února 2009 v 21:21 | *TerezQa* |  Fashion←


Tak co která je víc sexy? :D u mě výtězí Jessica :)